آخرین اخبار
خانه » اخبار و رویداد ها » صورت جلسه داخلی کارکنان مؤسسه مورخ ۹/۸/۹۰

صورت جلسه داخلی کارکنان مؤسسه مورخ ۹/۸/۹۰

بسمه تعالی

صورت جلسه داخلی کارکنان مؤسسه فرهنگی آموزشی حضرت علی بن حمزه(ع)
در سال ۹۰ مورخ ۹/۸/۹۰

حاضرین در جلسه: آقایان ستایشگر، بردبار، شاعلی، قاسمی،خریدار، حسنلی، خورشیدی، روشن، موسوی و خانم ها بصراوی، آزنده، معافیان، کشاورز، جمال پور۱، جمال پور۲ و فرزادفر

جلسه ساعت ۸ با قرائت آیاتی از کلام ا… آغاز گردید.

آقای شاعلی ضمن خوش  آمدگویی به همکاران به اطلاع رساندند که:

برای مطالعه صورت جلسه ادامه نوشته را کلیک کنید

 ۱- مرکز مشاوره آماده ارائه خدمات می باشد، ۲- مرکز آموزش فنی و حرفه ای در حال آماده شدن است که از بورسیه شدگان ۴۵ نفر در رشته کامپیوتر و ۴۵ نفر در رشته حسابداری ثبت نام کرده اند، ۳- گروه رباتیک مؤسسه با مربی گری آقای امیر کریمی تشکیل شده است که مبلغ ۵میلیون ریال برای ساخت روبات از طریق هیأت مدیره مجوز گرفته شده است، ۴- انجمن تلاشگران با ریاست خانم کشمیری در حال شکل گیری مجدد است و برای چاپ نشریه پویا نیز با روزنامه عصر قرارداد بسته شده که از این پس ۱۰۰۰ نسخه چاپ شود و به خیرین و ارگان های مختلف ارائه گردد یعنی ۱۰۰۰ مشترک نام نویسی شوند و فصلنامه برای آنها پست شود که مسئولیت آن به خانم فرزادفر و آقای قاسمی داده شد.

ایشان متذکر شدند که هماهنگی در همه کارها لازم است تا احساس مسئولیت بیشتری ایجاد شود.

سپس یادآور شدند که بخش زیادی از کمک ها از نهادهای دولتی است و این خطر وجود دارد که اگر آقای ذوالانوار در انتخابات آینده موفق نشوند بخشی از کمک ها از بین می رود سپس از همکاران خواستند راه های کسب درآمد را پیشنهاد دهند که پیشنهاد دکتر شاه ولی تأسیس دانشگاه آموزش عالی (دانشگاه غیر انتفاعی) بوده است.

آقای ستایشگر واگذاری خدمات از طریق اینترنت و کامپیوتر را برای درآمد زایی پیشنهاد دادند که قرار شد آقای موسوی طرحی که توجیه اقتصادی داشته باشد تهیه و ارائه نماید.

آقای خریدار متذکر شدند افرادی که پیش دانشگاهی و پشت کنکوری هستند نیاز به پشتیبان تحصیلی دارند که قرار شد لیست آنها را به خانم آذر بدهند تا فرد پشتیبان را مشخص کنند، سپس ایشان خواستار شدند که به مدارس سر زده شود تا از وضعیت تحصیلی بورسیه شدگان اطلاع پیدا کنیم و پیشنهاد دادند که مؤسسه به طور کلی تبدیل به مجتمع فرهنگی آموزشی گردد و داوطلب از سراسر شیراز گرفته شود و  دانش آموزان در مقاطع مختلف رقابت درسی با سایر مجتمع ها داشته باشند و قرار شد آقای شاعلی با مؤسسات مشابه نظیر داراب و جهرم هماهنگ کنند تا از این مراکز بازدید بعمل آید.

آقای ستایشگر ضمن تأکید سرکشی به مدارس اظهار داشتند افرادی را که مدارس جهت جذب به مؤسسه معرفی می کنند واقعاً بایستی افرادی نیازمند باشند و مسئولین مدارس نیاز است توجیه شوند تا افراد واجد شرایط را معرفی کنند.

آقای شاعلی ادامه دادند در مورد افرادی که تحت پوشش مؤسسه هستند شک ایجاد شده که واجد شرایط هستند یا خیر بنا شد خانم فرزادفر و خانم معافیان لیست کلی را ارائه و بازدیدی در اسرع وقت انجام شود و هر کدام از همکاران بازدید از منازل تعدادی از دانش آموزان را به عهده بگیرند تا تحقیق در مورد افراد مورد نظر سریع تر انجام پذیرد و هفته بعد از عید قربان جلسه ای گرفته شود و بعد از آن  نظرات کارکنان و هیأت مدیره اخذ گردد تا تعین تکلیف شود و افرادی را که واجد شرایط نسیتند حذف گردند.

آقای قاسمی اظهار داشتند اگر بتوان با مدیرانی که معتقد هستند به عنوان بازوهای مؤسسه رابطه برقرار کرد و از آنها در راستای کمک رسانی استفاده نمود مفید به فایده است و نیز فرمودند که دریافتی هایی که بورسیه شدگان دریافت می کنند بهتر است به صورت قرض الحسنه باشد و پس از وارد بازار کار شدن و به درآمد رسیدن بازپرداخت کنند سپس اظهار داشتند در نشریه ای در جهرم این باب بود که از سراسر کشور مطالب ارسال می کردند و خوب است که در نشریه پویا همین کار را انجام دهیم.

آقای روشن اظهار داشتند که باید از نظرات صاحب نظران چه در داخل و چه در خارج از مجموعه استقبال شود تا بتوان بهتر و به نحو احسن کارها پیش رود و در ادامه اظهار نمودند که هر بخشی باید برنامه ریزی میان مدت، کوتاه مدت و بلند مدت داشته باشد.

آقای موسوی پیشنهاد دادند که از طریق ایجاد سایت آزاد فنی و حرفه ای و یا کافی نت می توان به درآمدزایی رسید و از همه خواستار شدند که اخبار و اطلاعیه ها را سریعاً به صورت مستند انتقال دهند که سایت به صورت هفتگی به روز شود و تبلیغ سایت مؤسسه در سایت های مختلف انجام شود تا آمار بازدیدها زیادتر شود.

خانم فرزادفر پیشنهاد نمودند که به مدارس آیین نامه ای ارائه شود که طبق آن بورسیه شدگان را معرفی کنند و بازدیدها برنامه ریزی شده و گروه بندی گردد و از همکاران تقاضا شد که آنها را به نحو احسن انجام دهند.

آقای بردبار ضمن تشکر از زحمات آقای شاعلی و آقای ستایشگر از همکاران خواستند که برای راهنمایی بهتر بورسیه شدگان از ابتدای ورود به روابط عمومی مراجعه تا راهنمایی شوند و ادامه نمودند که طبق محاسبات ماهیانه ۲۵۲ میلیون ریال وارد مؤسسه شده است که می بایست این مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال باشد تا جوابگوی هزینه ها باشد و باید تلاش شود خیرینی به نام و علاقه مند معرفی شوند.

قرار شد که برای انجمن تلاشگران کامپیوتر تهیه شود و همچنین کلید ساختمان به خانم جمال پور واگذار که در صورت نیاز از آن استفاده شود.

در آخر آقای شاعلی اضافه نمودند که آقای ذوالانوار پیشنهاد دادنده اند که برای سال ۹۱ سالنامه ای آبرومند تهیه و به خیریه ارائه شود و نمونه ای را که تأیید شده بود را نمایش دادند و از کارکنان تقاضا کردند که حتماً روی یک برگ نظرات خود را ارائه دهند که در این سالنامه چه مطالبی درج گردد و هزینه هر جلد ۱۵هزار تومان است که باید به صورت دقیق و با حوصله طراحی شود.

درباره‌ admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*